Ювентус остана непобеден след реми с Наполи

Отборът на Ювентус продължи без загуба в Италия Снимка: Getty Images
Отборът на Ювентус продължи без загуба в Италия

Отборът на Ювентус продължи без загуба в първенството на Италия, след като тази вечер в отложен мач от XI кръг направи 3:3 с Наполи.

На полувремето на ст. "Сан Паоло" в Неапол „бианконерите" изоставаха с 0:2, а до 72-та минута резултатът вече бе 3:1. Въпреки това играчите на Антонио Конте успяха да стигнат до равенството и със спечелената точка увеличиха на две точки аванса си пред втория в класирането Милан.

Попаденията за Наполи отбелязаха Марек Хамшик и Горан Пандев (на два пъти). За Ювентус се разписаха Алесандро Матри, парагваецът Марсело Естигарибия и Симоне Пепе.

Домакините от Неапол пропуснаха дузпа в 15-ата минута, отсъдена за нарушение на Андреа Пирло срещу Езекил Лавеци. Хамшик първоначално вкара топката във вратата, но съдията нареди наказателният удар да бъде пребит, защото играч на домакините влезе по-рано от позволеното в наказателното поле. При втория опит словакът стреля над вратата.

Участие в двубоя не взе контузената звезда на Наполи Единсон Кавани. Ювентус пък бе без Клаудио Маркизио.

В края на срещата в игра за Ювентус се появи Алесандро Дел Пиеро, който записа своя мач номер 700 в своята кариера!