Дузпа отказа Левски в Разград - 2:0 за Лудогорец

Обичайният изпълнител на дузпите Христо Златински бе безпогрешен от 11 метра за Лудогорец във важен момент при 0:0.

Лудогорец повали Левски в здрава битка с 2:0 в Разград. Шампионите вкараха ключовия първи гол чак в 74-ата минута след дузпа, отсъдена за игра с ръка на Рикардо Нунеш.

Христо Златински бе точен от 11 метра и донесе успеха на домакините, затвърден в третата минута на добавеното време от резервата Роман Безяк.

Тв повторенията оставиха място за спорове около решението за дузпата.

Играта с ръка бе очевидна, но ударът с глава на Михаил Александров бе от половин метър. От друга страна ръката на бранителя на Левски бе в някак неестествено положение, вдигната над главата...

При всички положения спорове около ситуацията ще има, защото - всъщност как да скочи за високата топка без да вдига ръцете си бранителят?

Преди дузпата Лудогорец имаше 2-3 изгодни ситуации, като най-сериозния пропуск бе на Дани Абало.

Левски не се даваше, бранеше се здраво и отвърна с опасни удари на Владимир Гаджев, спасени с мъка от Владислав Стоянов.

В последните минути Аймен Белаид от Левски получи втори жълт картон и бе изгонен, но отново останаха съмнения дали изобщо извърши нарушение срещу Роман Безяк или словенецът симулира.

После именно той довърши Левски с мощен удар в ъгъла.

В мача, традиционно за такъв сблъсък у нас, имаше цели 8 жълти картона и един червен на Белаид.

Левски пропусна да победи за четвърти път поред, а Лудогорец спечели след две поредни равенства и вече има аванс от 9 точки пред втория Литекс.

Играта на отбора на Стойчо Стоев отново не бе на познатото от есента убедително ниво.

Но Лудогорец спечели и титлата изглежда близо, 8 кръга преди края на сезона. А Левски ще чака грешка на конкурентите за място в Лига Европа, за да стигне до квота за турнирите.