Надал се съвзе и обърна Раонич

Надал може да се изправи срещу Джокович на финала

Рафаел Надал срещу Томаш Бердих е вторият полуфинал при мъжете на турнира от сериите "Мастърс" в Маями. Чехът проби до полуфиналното каре след победа в два сета над украинеца Александър Долгополов с 6:4, 7:6(3).

В първия сет при 4:4 над корта заваля дъжд, което доведе до пауза, а след нея Бердих направи решителен пробив и така взе сет аванс.

Във втората част Долгополов имаше отличен шанс да изравни резултата, след като сервираше при резултат 5:4 за него. В последния момент обаче Бердих върна пробива и се стигна до тайбрек, в който чехът не даде шансове на своя съперник.

Рафа Надал загуби първия сет от Милош Раонич, но след това обърна събитията в своя полза - 4:6, 6:2, 6:4.

Канадецът направи 8 аса срещу само 2 на Надал, но също така непредизвиканите му грешки бяха цели 46 - с 20 повече от тези на испанския номер 1 в мъжкия тенис.

Както е известно, другият финалист ще бъде излъчен от мача Новак Джокович - Кеи Нишикори.