Конте събуди Италия - 2:0 срещу холандците | sportcafe.bg

Конте събуди Италия - 2:0 срещу холандците

Дидро
05.09.2014, 09:06 (обновена 05.09.2014, 09:26)

1 от 3 снимки Назад Напред

Италия - Холандия

Даниеле де Роси и новото име Симоне Заза празнуват гола на халфа на Рома от дузпа за 2:0.

Антонио Конте даде старт с шампанско и усмивки на кариерата си на селекционер на Италия.

Възродена като манталитет "скуадра адзура" прегази Холандия с 2:0 в Бари в контрола, като резултатът можеше да е по-изразителен. Притеснително, защото италианците са ни съперник в европейските квалификации.

В третата минута Чиро Имобиле, носещ номер 9 в синьо, се освободи зад защитата, премина и вратаря Силесен и вкара - 1:0.

Холандия още се опомняше, когато Бруно Мартинс Инди събори дебютанта Симоне Заза в наказателното поле и получи червен картон. Даниеле де Роси вкара от дузпата, 2:0, а още не бяха изтекли 10 минути.

Нататък мачът бе песен, дирижирана от Конте. Италия бе без Джанлуиджи Буфон и Андреа Пирло, получили почивка, както и без Марио Балотели, който не е извикан от Конте, защото е наказан за първия мач от квалификациите - във вторник като гост на Норвегия.

Заза дебютира, на вратата пази Салваторе Сиригу, в защита играха Давиде Астори и Андреа Ранокия, появи се и друго ново лице - Марко Пароло.

Заза, 23-годишен нападател от Сасуоло, бе звездата на шоуто и направи чудесен тандем с Имобиле. Конте познава отлично и двамата, които водеше в младежкия тим на "адзурите".

Oще: антонио конте  бари  даниеле де роси  италия  контрола  холандия  чиро имобиле