Елис Гури загуби на четвъртфинал в класическата борба | sportcafe.bg

Елис Гури загуби на четвъртфинал в класическата борба

16.08.2016, 18:01 (обновена 16.08.2016, 18:52)
елис гури

Гури се бореше добре до втората част на четвъртфинала, когато шведъг Шьон натрупа бърз аванс

Българският състезател по класическа борба на Олимпиадата в Рио Елис Гури загуби с 0:9 точки от шведа Карл Фредрик Шьон на четвъртфинала в категория до 98 кг.

Първата част завърши без точки за двамата съперници, но през втората Гури беше поставен в партер и противникът му натрупа бърз аванс от 8:0. Последва протест на българския треньор Армен Назарян за две от точките, но той не бе уважен и в крайна сметка Шьон спечели с 9:0.

На полуфинала шведът загуби от кубинец, което означаваше, че Гури няма да бъде изтеглен на репешаж и участието му окончателно приключи. С това завърши и българското участие в класическата борба на Игрите.

За да стигне до четвъртфинал, Гури записа две победи. В първия си мач той убедително надви след технически туш с 8:0 точки алжиреца Хемза Халоуи, а срещата продължи само минута и 45 секунди.

На осминафинала Гури се справи с 3:2 точки с грузинеца Ревази Надарейшвили след добра първа част, в която поведе с 3:0, и по-трудна втора, когато на два пъти се измъкна от партер.

Oще: армен назарян  борба  елис гури  загуба  загуби  класици  класическа борба  медал  олимпиада  олимпийски игри  партер  протест  репешаж  рио 2016  туш  четвъртфинал