Арсенал и Сити мачкат в преиграванията

Бендтнер най-после има повод да празнува, след като бе титуляр за Арсенал и вкара три гола Снимка: SkySports

Отборите на Арсенал и Манчестър Сити очаквано продължиха на 1/4-финалите в турнира за Купата на Англия.

Двата тима нямаха никакви проблеми в преиграванията срещу Лейтън Ориент и Астън Вила, вкарвайки им съответно по 5 и 3 безответни попадения.

"Топчиите" убиха всякаква интрига на своя "Емиратс" срещу третодивизионния Лейтън още до почивката.

Шамак откри в 7-ата минута, засичайки отблизо подаване на Томаш Росицки.

След това настъпиха минутите на Бендтнер. Датчанинът направи хеттрик, началото на който бе дадено в 30-ата минута след изстрел с глава.

Две минути преди края на първото полувреме Бендтнер получи топката на границата на наказателното поле и с много хубав диагонален шут я прати в долния десен ъгъл.

Таранът на "артилеристите" оформи и личната си класика в 62-ата минута, разсписвайки се от дузпа, а за крайното 5:0 точен бе Клиши в 75-ата.

На 1/4-финалите Арсенал ще се изправи срещу Манчестър Юнайтед, като двубоят е в "Театъра на мечтите".

Другият тим от Манчестър пък се разправи без проблеми срещу Вила с 3:0 у дома и в следващата фаза ще приеме тима на Рединг, елиминирал снощи Евертън след 1:0 на "Гудисън Парк".

Цял мач за бирмингамци изигра Стилиян Петров, като се отчете с жълт картон в 17-ата минута.

Точни за "гражданите" пък бяха Туре в 5-ата, Балотели в 25-ата и Силва в 70-ата минута.