ЦСКА и Ботев не си отбелязаха

Двата отбора изиграха оспорван мач.

Пловдивският Ботев пропусна възможността да оглави класирането в "А" група след нулево равенство като гост на ЦСКА в късния неделен мач от първенството.

Ремито бе пето за "червените", които до момента успяха да победят само веднъж - 4:0 над новака Нефтохимик. Ясно е - "армейците" губят трудно под ръководството на Стойчо Младенов, но успехите също изглеждат трудно постижими.

Дебют за ЦСКА направи англичанинът Брайън Хауърд, който се появи в игра през втората част. Националът на Бенин Омар Косоко пък измести Антон Карачанаков от титулярния състав, но не оправда големите очаквания.

ЦСКА завърши мача с човек по-малко, след като Джаксън Менди получи малко пресилен втори жълт картон от рефера Станислав Тодоров. Съдията свири перфектно през първата част, но след почивката допусна грешки.

Шуменецът прати в трибуните и помощника на Стойчо Младенов - Анатоли Нанков.

И в този мач ЦСКА уцели греда - традиционно от началото на шампионата. След центриране отдясно, Валентин Илиев стреля триково с пета, но топката се спря в гредата.
Мариян Огнянов пропиля добър шанс за гол, изведен сам срещу Черни от звездата Тодор Неделев.

Десетина минута след началото на второто полувреме Емил Гъргоров пропусна най-доброто положение за ЦСКА. Това беше и най-стойностната атака на "червените" в целия мач.

Марсиньо изведе Бадема сам срещу вратаря, но националът стреля високо над напречната греда.

Постепенно темпото спадна, но "червените" показаха значително кондиционно подобрение.

ЦСКА остава в долната половина на таблицата с едва 8 точки, докато Ботев е трети - на точка зад лидерите Литекс и Лудогорец.