Франция разби Хондурас с 3:0 и показа класа | sportcafe.bg

Дидро
16.06.2014, 00:53 (обновена 16.06.2014, 01:05)
Бензема, Франция - Хондурас

Карим Бензема и Франция тръгнаха с летящ старт на световното.

Франция показа мощ и класа, за да отвее с 3:0 аутсайдера Хондурас в първия си мач от група Е на световното.

Карим Бензема бе звездата на шоуто, нанизвайки два гола и създавайки третия, записан като автогол на вратаря на хондурасците Ноел Валадарес.

През първото полувреме французите се блъскаха в стена от бели фланелки на защитаващия се на границата на твърдата игра съперник. Две греди спасиха вратата на Хондурас след удари на Блес Матуиди и Антоан Гризман, но голът очевидно висеше на косъм.

В 43-ата минута Уилсън Паласиос, капитанът и звезда на Хондурас бе изгонен за два жълти картона. Второто му нарушение бе в наказателното поле срещу Пол Погба и значеше дузпа.
Карим Бензема откри от бялата точка и Франция се оттегли с гол аванс на почивката.

Три минути след нея Бензема изстреля торпедо в гредата, а топкато отскочи и удари в гърба вратаря Валарадес - автогол. Попадението бе признато с технологията на линията, която сигнализира на бразилския рефер Сандро Ричи, че кълбото е във вратата.

В 73-ата минута Бензема вкара с мощен удар, като трябва дори леко да съжалява, че не направи хеттрик - второто попадение е автогол...

Oще: бразилия 2014  карим бензема  мондиал  франция  хондурас