И Русия не ни даде гейм в "Арена Армеец" за Лигата на нациите

България завърши без победа в трите домакински мача в турнира

Волейболистите на България записаха трета поредна домакинска загуба в Лигата на нациите.

Тази вечер тимът на Пламен Константинов загуби категорично с 0:3 от Русия (-17, -15, -21) в "Арена Армеец". Предишните два дни националите отстъпиха на Сърбия с 2:3 и на Австралия с 0:3.

Така България остана на последно място в класирането зад Австралия с една победа, Русия с две и Сърбия с три.

Руснаците имаха предимство още от началото и стигнаха 8 точки аванс през първия гейм (22:14). Българите нямаха шанс пред класата на съперника, макар че бяха подкрепяни от около 6000 души в залата, и без да окажат сериозна съпротива загубиха и втория гейм.

В третата част България се посъбуди, но едва към края, когато вече нямаше како да спре Русия да запише втора победа в групата.

Най-резултатен за успеха на съперника беше Егор Клюка с 16 точки, Дмитрий Мусерский добави 13.  За България Николай Учиков записа 10, а Светослав Гоцев добави 5.