Лудогорец с пета поредна чиста победа

Лудогорец допусна един гол до момента - при гостуването си на Любимец.

Лудогорец отстъпи изненадващо с 0:1 в първия кръг при гостуването си на Любимец, но след това записа пет поредни победи, в които не допусна гол. В събота вечерта "зелените" се поздравиха с класическо 3:0 над Берое у дома.

С две попадения се отличи Марселиньо, а Светослав Дяков се разписа от дузпа. Мачът започна с летящ старт за домакините, които поведоха още 4-ата минута. Марселиньо бе изведен от Фабио Ешпиньо сам срещу вратаря и пусна топката между краката му.

В 21-ата минута Михаил Александров се опита да прехвърли Иван Караджов с едно докосване отдалеч, но стражът успя да се върне навреме и спаси. Постепенно Берое заигра по-добре и създаде няколко опасности пред вратата на Лудогорец, но не успя да върне гола преди почивката.

Второто полувреме започна по същия начин като първата част. В 64-ата минута Марселиньо вкара втори гол, който бе почти идентичен с първия. Бразилецът бе изведен срещу Караджов, но този път го преодоля и на празна врата направи 2:0.

Две минути преди края на редовното време Светослав Дяков направи резултата класически, разписвайки се от дузпа. Кишада изведе влезлия през втората част Митчел Бургзорг, който навлезе в наказателното поле и бе съборен от Здравко Илиев.

Съдията посочи бялата точка и националът прати за трети път кълбото в мрежата на Берое, оформяйки крайния резултат.