Въпреки доброто начало, България отстъпи на световния шампион Полша | sportcafe.bg

Въпреки доброто начало, България отстъпи на световния шампион Полша

08.06.2019, 12:48 (обновена 08.06.2019, 13:27)
Аржентина - България

Снимка: © volleyball.world

Това е четвърта поредна загуба за нашите в турнира

Българският национален отбор загуби с 1:3 гейма от Полша в пореден мач от турнира Лига на нациите в Нингбо (Китай).

Въпреки доброто начало, нашите не поднесоха изненада срещу световните шампиони и отстъпиха, в отделните части 25:22, 19:25, 25:27, 20:25. Това е четвърта поредна загуба за България в турнира, но този път националите показаха повече проблясъци в сравнение с унизителните минали поражения от Китай и Португалия.

Първият гейм отиде на сметката на българите, след като те натрупаха 3 т. преднина в средата на частта. Макар че Полша намали до 21:22, след прекъсването, взето от Силвано Пранди, България довърши отлично гейма за 25:22.

Вторият гейм също вървеше точка за точка до първото техническо прекъсване, но после поляците поведоха с 16:12 и станаха недостижими за нашите до края.

Ключовият в мача трети гейм протече драматично и в него България имаше две точки преднина до един момент, после обаче Полша изравни за 19:19. Все пак нашите стигнаха до два геймбола, но отстъпиха с 25:27.

В последната част България бързо изостана в точките и Полша поведе с 9:3. "Трикольорите" успяха да намалят до 12:15, но не и да застрашат поляците, които в крайна сметка взеха комфортно гейма, с което и мача.

Така България остава на 13-о място във временното общо класиране на Лигата на нациите само с 1 победа и 4 загуби.

Oще: българия  волейбол  гейм  геймбол  добро начало  китай  лига на нациите  национален отбор  национали  обрат  полша  световен шампион  силвано пранди  техническо прекъсване  точки  трикольорите