ПСЖ взе дербито с Марсилия

ПСЖ не пожали лютия си съперник

Пари Сен Жермен победи с 2:0 Олимпик Марсилия в дербито от 27-ия кръг на френската Лига 1.

Така столичани вече водят с 8 точки пред Монако, който в събота отстъпи при визитата си на Сент Етиен.

ПСЖ не успя да вкара гол през първото полувреме, но пет минути след началото на втората част Златан Ибрахимович изведе Максуел в наказателното поле и той от близо направи 1:0.

Крайният резултат пък оформи уругваецът Единсон Кавани, който се разписа в 79-та минута с глава след цудесно центриране от въздуха на Грегори ван дер Вийл.

Олимпик Марсилия е на пето място в класирането и изостава на шест точки от зона Шампионска лига и третото място, където е отборът на Лил.