Арсенал елиминира Уигън с дузпи и е на финал за Купата на ФА | sportcafe.bg

Арсенал на финал след мъка и дузпи срещу Уигън

Дидро
12.04.2014, 22:54 (обновена 12.04.2014, 23:08)
Арсенал на финал

Арсенал най-после се усмихна през този сезон, като с много мъка елиминира Уигън и стигна финала за Купата на Футболната асоциация.

Арсенал е на финал за Купата на ФА и чака първи трофей от 9 години. Грандът се измъчи страшно с Уигън от втора дивизия, който е и носител на купата за миналата година.

След 1:1 в редовното време и продълженията, Арсенал надделя с дузпи, след като съперникът изпусна първите два удара от бялата точка.

Но какво треперене беше за фаворита...

В 63-ата минута Жорди Гомес откри за Уигън от дузпа и даде надежда на малкия клуб за втори пореден финал в турнира. Чак в 82-рата минута Пер Мертезакер изравни, след като бе виновен за гола на съперника. Германецът направи дузпата с нарушение срещу Калъм Макманамън.

Арсенал не изпусна дузпа - 4 от 4, като вкараха Ким Калстрьом, Санти Касорла, Оливие Жиру и Микел Артета. Вратарят на "артилеристите" Лукаш Фабиански спаси ударите на Гари Колдуел и Джак Колисън.

Така тимът на Венгер докосва първия си трофей от 2005-а, когато спечели именно Купата на Футболната асоциация.

На финала Арсенал ще срещне победителя от Хъл - Шефийлд Юнайтед, като вторият полуфинал е в неделя.

Oще: арсенал  дузпи  купа на фа  уигън