Григор е на четвъртфинал в Акапулко!

Годината започва обещаващо за първата ни ракета при мъжете!

Най-добрият български тенисист Григор Димитров плува в свои води в залива в Акапулко!

Първо ни показа, че това е така в демонстративен мач в Тихия океан с Южени Бушар, а после започна и същинската част.

Григор се класира за четвъртфиналите на силния турнир в мексиканския град след убедителна победа над кипъреца Маркос Багдатис - негов добър приятел.

На Григор му отне само час игра да стигне до крайното 6:1, 6:4. Така хасковалията запази традицията да играе успешно с Багдатис, срещу когото има 5 успеха в 6 мача.

Димитров реализира ранен пробив и поведе с 2:0, а след това взе още 3 последователни гейма и успехът с 6:1 в първия сет дойде много лесно.

Във втората част Димитров отново проби в началото, но този път Багдатис изравни за 2:2.

Българинът реализира нов пробив за 3:2, а до края не изпусна инициативата и затвори мача с 6:4.

Класирането за четвъртфиналите гарантира на 22-годишния българин 32 600 долара от наградния фонд и 90 точки за световната ранглиста.

На четвъртфиналите Димитров ще спори с Ернест Гулбис, който победи Давид Гофен.