Ливърпул пак удари Челси на "Стамфорд Бридж"

Глен Джонсън бе героят за Ливърпул срещу Челси Снимка: Getty Images
Глен Джонсън бе героят за Ливърпул срещу Челси

Тимът на Ливърпул постигна трета последователна победа над Челси в мачовете между двата тима в първенството, налагайки се с 2:1 на "Стамфорд Бридж" в Лондон.

За "сините" това е и трета последователна загуба в Премиършип, след като преди мача си с мърсисайдци отстъпиха на Куинс Парк Рейнджърс и Арсенал.

В герой за "червените" се превърна защитникът Глен Джонсън, отбелязъл победното попадение в мрежата на Петр Чех минути преди края.

В 87-ата той получи дълъг пас от Чарли Адам на дясното крило, успя да размине с лекота Ашли Коул и хладнокръвно да прати топката в долния десен ъгъл.

Сериозна грешка в отбраната на Челси бе причина и за първия гол на гостите от Града на Бийтълс.

В 34-ата минута Чех затрудни Микел, подавайки му неудобно пред наказателното поле, от което последва груба грешка на нигериеца.

Оттам Адам отне топката, остави я на Белъми, който след двойно подаване със Суарес изведе Макси Родригес сам срещу вратаря и последният би над тялото му за 1:0.

Челси се върна в мача десетина минути след подновяването на играта. При постепенна атака на "сините" Флоран Малуда пусна хитър диагонален пас по земя към далечната греда, който премина през цялото наказателно поле и бе засечен от Стъридж.

Буквално само минута след това домакините можеха и да поведат, но изстрел с глава на Луис бе успешно отразен от Рейна.

Последният двубой от този кръг е в понеделник, когато Тотнъм приема Астън Вила на "Уайт Харт Лейн".