Българските юноши загубиха финала на Евроволей 2019

Българските юноши за пръв път играеха пред такава публика и показаха психика, но съперникът беше по-класен Снимка: LAP.bg

България загуби с 1:3 гейма (20:25, 25:23, 20:25, 13:25) от Франция финала на Европейското първенство за юноши до 17 г., изигран в София.

Българските момчета се радваха на страхотна подкрепа в зала "Христо Ботев", играха достойно и показаха качества и характер, но в крайна сметка отстъпиха на съперника.

В първия гейм Франция натрупа малка преднина в началото за 6:3, но после нашите намалиха до 7:8. Французите обаче дръпнаха с 5 т. и до края на гейма играха много спокойно, за да го затворят с 25:20.

Във втората част гостите стартираха силно и взеха първите 4 точки, но нашите изравниха за 7:7 и играта тръгна точка за точка.

Краят на гейма беше много оспорван, но нашите показаха психика и при 23:23 взеха две поредни точки, с които частта отиде на тяхна сметка. Първо българската блокада се задейства, а после французите изкараха аут при атаката си и България изравни за 1:1 гейма.

В третата част "петлите" още веднъж поведоха сравнително рано и поддържаха комфортна преднина от 5 т., с която не оставиха шанс на българите. Частта отново завърши при 25:20, а после финалният гейм протече при категорично предимство на съперника, който уверено дръпна с 11:4.

Преднината на Франция стана още по-убедителна и стигна 10 т. при 19:9, за да приключи геймът при 25:13.

Въпреки поражението, България записва отлично постижение със сребърния медал на първенството.