Григор се разходи по руския бръснач

11.02.2014, 22:26 (обновена 12.02.2014, 08:54)
гришо на мастърса в париж след 2-1 над фонини - 2013

Григор редуваше слаби и силни серии, но в крайна сметка отстрани Турсунов.

Григор Димитров се класира за втория кръг на силния турнир в Ротердам след победа над 28-ия в света Дмитрий Турсунов (Русия) в три сета.

Българинът, поставен под №8 в схемата, редуваше слаби и силни серии в мача, но след като се разходи по ръба на бръснача, отстрани опитния си съперник - 6:2, 1:6, 6:4 за над 2 часа игра.

Началото бе притеснително - Турсунов взе своето подаване, след което проби Григор за 2:0. В първите минути Димитров не изглеждаше достатъчно съсредоточен, направи две двойни грешки и няколко непредизвикани.

В третия гейм българинът върна пробива след оспорвана битка и рециталът му започна. Гришо спечели 6 поредни гейма и затвори първата час след само 35 минути игра. В първия сет Григор направи 7 непредизвикани грешки срещу 15 на руснака.

При 2:1 за Турсунов във втория сет и подаване на Димитров съдията сгреши фатално в ущърб на българина - добра топка бе отсъдена в аут и вместо да затвори гейма, Григор допусна пробив. След това руснакът го затвърди и повече не даде гейм на Григор.

Заключителният сет бе най-оспорван. Григор допусна пробив за 1:2, който успя да върне веднага в драматичен гейм, в който поведе с 40:0, но впоследствие едва не изпусна. След това стигна до пълен обрат 3:2.

Играта продължи гейм за гейм, а при 5:4 за Димитров, Турсунов потърси помощ от физиотерапевт.

В последния гейм в мача, в който руснакът сервираше за оставане, двамата предложиха изключителен тенис, а Гришо се поздрави с успеха при третия си мачбол.

Двамата си бяха разменили по една победа в предишните си две срещи. През 2010-а Димитров спечели със 7:6 (4), 6:3 в квалификациите в Банкок, а през 2011-а Турсунов надделя в Марсилия след два тайбрека с 6:7 (6), 7:5, 7:6 (4).

Следващият съперник на Димитров е латвиецът Ернест Гулбис (24-ти в света), който отстрани в два сета узбекистанеца Денис Истомин 6:4, 7:6 (4). До момента Димитров и Гулбис не са се срещали помежду си.

Oще: григор димитров  дмитрий турсунов  ернест гулбис  ротердам  тенис