Сър Алекс: Най-великата победа срещу Сити

Ван Перси донесе победата срещу Сити в последните минути на продължението Снимка: Getty Images
Ван Перси донесе победата срещу Сити в последните минути на продължението

Победата на Манчестър Юнайтед с 3:2 срещу градския съперник Сити, беше оценена от сър Алекс Фъргюсън като най-великия триумф на тима му в това противопоставяне. Победата донесе Робин ван Перси, който вкара в продължението на мача за 3:2 и това сложи край на серията на Сити от 37 мача във Висшата лига без загуба у дома.

„И преди сме побеждавали Сити, но днес успехът ни е много специален - обясни шотландецът. - Нанесохме първата загуба на Сити у дома от две години насам, а и двата отбора се борят за първото място.

„Стана фантастичен мач, направо не можах да откъсна очи.

„С много напрежение, емоции, имаше всичко, наистина фантастично. Играхме много добре и заслужено спечелихме."

Юнайтед поведе с 2:0 преди почивката с две попадения на Уейн Рууни, но Сити изравни чрез Яя Туре и Пабло Сабалета. И накрая Ван Перси даде успеха на Юнайтед.

„Взехме голяма победа по един много специален начин - обясни Ван Перси. Точно преди ритна топката, Рууни ме пита дали ще стрелям или ще се опитам да подам. Казах му, че ще стрелям към вратата!"

Изританата от Робин от пряк свободен удар топка се отклони от Самир Насри и се озова във вратата на Сити - напрегнати секунди, които донесоха победата на Юнайтед. Успех, който ще се окаже важен през май.