The Staff
19.09.2013, 09:38 (обновена 19.09.2013, 09:48)
Лионел Меси, Барселона, Сарагоса

Снимка: © getty images

Меси вкара три гола срещу Аякс и Барселона стартира с победа в Шампионската лига

С три гола на Лионел Меси и един на Жерар Пике Барселона спечели с 4:0 първия си мач в Шампионската лига този сезон срещу Аякс. Успехът срещу холандците беше приет емоционално на „Камп Ноу", а феновете посрещнаха с аплодисменти новия треньор на Барселона Херардо Мартино, чийто баща почина преди няколко дни.

Мартино включи сред титулярите и Неймар, но шоуто снощи беше запазено за Меси. Аржентинецът откри в 22 минута с точно изпълнение на пряк свободен удар. Десет минути след почивката Лео направи 2:0 с удар от близко разстояние. След това Пике покачи на 3:0 с глава след пас на Неймар и накрая Меси оформи крайния резултат.

В 77 минута Ситгорсон би дузпа за Аякс, но Виктор Валдес спаси удара му.

Испанската преса обърна сериозно внимание на факта, че ден, след като Кристиано Роналдо стартира с хеттрик в Шампионската лига, същото направи и Меси, но срещу доста по-сериозен противник.

Oще: аякс  барселона  лионел меси  херардо мартино  шампионска лига