Бербатов и Юнайтед се спънаха в Блекбърн

Димитър Бербатов и Юнайтед се спънаха в Блекбърн Снимка: getty images/guilliver photos
Димитър Бербатов и Юнайтед се спънаха в Блекбърн

Димитър Бербатов и съотборниците му от Манчестър Юнайтед направиха сериозен пропуск в опита си да спечелят четвърта поредна шампионска титла на Англия. „Червените дяволи" направиха 0:0 срещу Блекбърн Роувърс в днешния мач от Висшата лига.

Равенството остави тима на сър Алекс Фъргюсън на второ място в класирането, на точка пасив зад Челси. „Сините" от Лондон обаче са с мач по-малко и играят във вторник. При успех клубът на Роман Абрамович ще вземе надежден аванс в битката за титлата.

Капитанът на футболните ни национали игра цял мач за настоящите шампиони на Англия и през втората част бе в основата на най-чистите положения за своя тим, но не успя да се разпише.

Бербатов отправи удар от въздуха точно в тялото на Пол Робинсън, а малко по-късно с шут извън наказателното поле пробва да изненада бившия английски национал, но не уцели вратата. Преди почивката пък Митко изведе по страхотен начин Антонио Валенсия сам срещу Робинсън, но еквадорецът не успя да вкара в най-чистото голово положение за "червените дяволи" в двубоя.

В 88-ата минута пък хвърлилите се с всички сили да търсят трите точки възпитаници на сър Алекс Фъргюсън можеха да бъдат наказани от Стефан Нзонзи, който се откри на отлично положение, но ударът му бе блокиран от хвърлилия се на пътя на топката Гари Невил.

За пръв път от началото на 2010 година Манчестър Юнайтед не успя да се разпишат в мач от шампионата, като последният път, в който завършиха без гол във вратата на съперника си, те бяха надиграни с 0:3 от Фулъм в Лондон.

"Това е фантастичен резултат за Челси. Сега те имат домакински мач срещу Болтън, който очаквам да спечелят. Имахме възможности през този мач. Доминирахме и владеехме повече топката. Създадохме опасни положения, но не успяхме да вкараме. Трябваше да се представи по-добре.  Валенсия трябваше да вкара, защото това бе златен шанс и бе пет минути преди края на първото полувреме, което щеше да ни даде добра преднина", коментира след срещата Алекс Фъргюсън.

Нулевото реми отприщи поредната доза критики към Димитър Бербатов. Във форума на едно от водещите издания в Манчестър - Manchester Evening News, Бербатов е определян като „най-големият провал", играл някога в Юнайтед. Всеобщо е и мнението, че българина незабавно трябва да бъде продаден.

Междувременно в друга среща от кръга Ливърпул направи 0:0 като домакин на Фулъм и на практика се отказа от битката за четвъртото място. Тимът на Рафа Бенитес е шести в класирането зад Манчестър Сити и Тотнъм.