Хеттрик на Роналдо го направи легенда на Реал

Роналдо изпревари легендарния Ференц Пушкаш за най-много отбелязани голове с екипа на Реал в един сезон Снимка: Getty Images

Носителят на Купата на краля Реал (Мадрид) нямаше милост срещу закъсалия Хетафе и го разгроми с 4:0 на "Сантяго Бернабеу" в мач от междинния XXXVI кръг на Примера дивисион.

Така "Белия балет" отложи най-вероятно с около 24 часа празненствата на големия съперник Барселона по случай шампионската титла.

При това развитие на нещата на каталунците им е необходима само точка при гостуването си на Леванте в сряда вечер, за да вдигнат за 21-и път ценното отличие.

Въпреки бъдещия триумф на "блаугранас", мадридчани също имат повод за гордост след двубоя с Хетафе.

Кристиано Роналдо реализира хеттрик, който го изстреля на първо място във вречната ранглиста на клуба за най-много отбелязани попадения в рамките на един сезон.

С трите гола португалецът вече има 36 в Ла Лига и общо 49 във всички надпревари.

Той разпечати вратата на гостите в 24-ата минута, когато Месут Йозил отправи прекрасно центриране с външен фалц и с глава насочи топката в десния ъгъл, с което изпревари легендарния унгарец и записа името си в златните страници на "лос меренгес".

В 58-ата минута отново Роналдо получи пас от Йозил, този път по тревата и хладнокръвно реализира на полупразна врата.

Съотборникът му в нападение Карим Бензема покачи на 3:0, след като получи прекрасен прехвърлящ пас от Алонсо и прехвърли стража на Хетафе.

Крайният резултат бе оформен в добавеното време, когато Роналдо бе повален в наказателното поле, а след това бе безупречен от бялата точка, стреляйки в стил "Паненка".

В мачовете преди това борещите се за участие в Лига Европа Атлетик (Билбао) и Атлетико (Мадрид) претърпяха поражения с по 1:2 срещу Депортиво и Сантандер.

Победата за тима от Ла Коруня пък му позволи да мине над чертата на изпадащите.