ЦСКА победи Металург Д. при завръщането на Велизар на "Армията"

Публиката на "червените" посрещна с горещи аплодисменти своя любимец, който бе награден от изпълнителния директор Александър Тодоров. Снимка: Sportal.bg

ЦСКА победи Металург Донецк с 3:2 в приятелска среща, играна пред около 5000 зрители на стадион "Българска армия". Преди мача бившият футболист на ЦСКА Велизар Димитров бе почетен от клуба с плакет за цялостен принос към ЦСКА.

Публиката на "червените" посрещна с горещи аплодисменти своя любимец, който бе награден от изпълнителния директор Александър Тодоров. Двата отбора си размениха набързо по един гол в самото начало на мача.

В 3-та минута Орелиен Жоаким засече центриране от корнер и откри резултата в полза на ЦСКА. Минута по-късно пробив на бившия играч на ЦСКА Грегъри Нелсън от дясно завърши с подаване към Джордже Лазич, който изравни за Металург. ЦСКА поведе отново в 33-та минута.

Хубав пробив на Жоаким по десния фланг завърши с подаване към бразилеца Жуан Фелипе, който от движение с прецизен удар направи 2:1 за ЦСКА. Минута преди почивката Маркиньос бе близо до трети гол, но вратарят на украинците Бандура спаси удара му под гредата.

Металург възстанови равенството за втори път след силен удар на бразилеца Алешандре от 25 метра в 73-та минута. Пет минути по-късно Неманя Милисавлевич донесе победата с 3:2 за ЦСКА след индивидуален пробив.