МараДончо шокира Лудогорец край "Кенана"

"Орлите" не започнаха първенството по план

Шампионът Лудогорец претърпя шок на старта на новото първенство, губейки с 0:1 като гост на новака Хасково.

Така "зелените" започнаха шампионата по аналогичен начин на миналата година, когато отстъпиха със същия резултат на Любимец.

Ветеранът Дончо Атанасов бе героят за Хасково, след като се разписа в края на първото полувреме.

Нападателят се възползва от грешка в редиците на българския шампион и след като остана сам срещу Владислав Стоянов, прати кълбото в мрежата.

Лудогорец създаде много положения пред вратата на домакините, но не успя да достигне дори до точка.

Марселиньо, Даниел Абало и Върджил Мисиджан нямаха шанс пред гола за разочарование на наставника Стойчо Стоев.

Славия разгоми с 4:1 Марек на стадиона си в "Овча Купел".

Карлос Фонсека, Мишел Платини, Станислав Генчев и Вилиан Бижев се отчетоха с попадения за "белите", които изковаха успеха още до почивката, докато Крум Бибишков реализира гола на честта за Марек.