И волейболистите ни грабнаха сребро от Тбилиси

01.08.2015, 17:04 (обновена 01.08.2015, 17:07)
българия младежи

Младите „лъвчета” загубиха от Полша на финала

България спечели втори сребърен медал и общо трето отличие на Европейския младежки олимпийски фестивал, който се закрива тази вечер в грузинската столица Тбилиси.

Националните волейболисти до 19-годишна възраст отстъпиха във финала на турнира пред състава на Полша с 0:3(15:25, 14:25, 18:25). Двата тима се срещнаха и в предварителните групи в сряда и тогава поляците пак победиха с 3:0.

Бронзът е за Италия, която надигра по-рано днес в малкия финал Чехия с 3:1.

Среброто на волейболистите е третият медал за България на фестивала. По-рано днес 14-годишния талант Адриан Андреев стана шампион и грабна златото в тенис турнира, а след това 15-годишната атлетка Лиляна Георгиева финишира втора в бягането на 800 метра.

Българската делегация с медалистите и шампиона се прибира от Тбилиси с полет през Истанбул, който трябва да кацне на Терминал 2 в понеделник, 3 август, в 20.30 ч.

Oще: адриан андреев  българия  грузия  европейски младежки олимпийски фестивал  златен медал  злато  италия  лека атлетика  лиляна георгиева  национален отбор  полша  сребро  сребърен медал  тбилиси  тенис