Пиронкова се класира за III кръг на Уимбълдън

Пиронкова се класира за третия кръг на Уимбълдън Снимка: Getty Images
Пиронкова се класира за третия кръг на Уимбълдън

С победа в два сета 7:5 и 6:3 срещу Барбара Захлавова-Стрицова Цветана Пиронкова се класира за третия кръг на тенис турнира Уимбълдън.

Съпротивата на съперничката на българката беше много сериозна в първите четири гейма на първия сет, а след това до 6:5 в полза на Пиронкова нито една от двете съпернички не беше загубила подаването си. В крайна сметка Цвети реализира петия си шанс за пробив в 12-я гейм и взе първия сет с 7:5.

Във втория сет пробивът на Пиронкова дойде в четвъртия гейм, след което резултатът стана 5:3 за българката и след това беше ред на Цвети да сервира. Тя бързо стигна до два мачбола и реализира още първия за победата.