Ансамбълът ни с общо 5 медала в Минск

Грациите от ансамбъла се справиха блестящо в съчетанието си, като постигнаха 18.700 точки, което бе с 0.600 повече от оценката на представителките на домакините от Беларус, които завоюваха сребърния медал. Снимка: facebook/BRGF

Ансамбълът на България по художествена гимнастика спечели златния медал на 5 обръча на Световната купа по художествена гимнастика в Минск. Със злато се поздрави и Невяна Владинива във финала на обръч индивидуално.

На трето място остана ансамбълът от Япония с резултат 17.700, а Италия и Русия се наредиха на четвърто и пето място с оценки от 17.650 точки.

В индивидуалната дисциплина на същия уред Владинова бе над всички и постигна 18.850 точки, като остави зад себе си рускинята Александра Солдатова с 18.550 и белорускинята Катсиерина Халкина с 18.200 точки.

За Владинова това не бе единственото отличие в днешния ден, след като тя завоюва и сребро на бухалки с резултат 18.650 точки. Титлата грабна рускинята Юлия Бравикова с оценка 19.000, а Катрин Тасева завърши пета със 17.600.

Владинова остана на седма позиция във финала на топка с резултат 16.250, а шеста се нареди другата българка в състезанието - Катрин Тасева, която получи 16.500 за изпълнението си. И двете българки допуснаха грешки при изпълненията си, което се отрази на оценките им. Шампионка на топка стана Халкина с 18.700 метра.

Българските гимнастички добавиха още два бронзови медала от Световната купа по художествена гимнастика в Минск, след като ансамбълът остана трети на топки и въжета, докато Невяна Владинова завърши трета във финала на лента.

Така българския тим приключи с общо пет медала на състезанието в столицата на Беларус. Владинова спечели плен комплект - злато на обръч, сребро на бухалки и бронз на лента, докато ансамбълът взе титлата на 5 обръча и бронз на 3 топки и 2 въжета.