Петров и Бербатов на полуфинал

Мартин Петров игра 90 минути за Болтън при победата с 3:2 над Бирмингам на четвъртфинала за Купата на ФА Снимка: Ройтерс
Уейн Рууни и Фабио бяха двамата голмайстори за Манчестър Юнайтед днес Снимка: Getty Images
Уейн Рууни и Фабио бяха двамата голмайстори за Манчестър Юнайтед днес

Болтън и Манчестър Юнайтед, където играят българските футболисти Мартин Петров и Димитър Бербатов се класираха за полуфиналите на Купата на английската Футболна асоциация след победи в четвъртфиналната фаза съответно над Бирмингам и Арсенал.

Първо в ранния мач Мартин започна като титуляр при гостуването на Болтън в Бирмингам, спечелено с 3:2. Срещата се разви доста драматично, като Уондърърс повеждаха на два пъти, но домакините успяваха да изравнят. Голът, донесъл класирането напред на Болтън, падна чак в 90-ата минута - дело на корейската резерва Лий Чунг-Йонг. Тогава и мениджърът на отбора Оуен Койл направи последната си смяна за печелене на време, изваждайки българския си атакуващ халф, като на негово място влезе обичайната му алтернатива Матю Тейлър.

За разлика от Петров, Бербатов въобще не влезе в игра при успеха с 2:0 над Арсенал, като наставникът Фъргюсън заложи на Хавиер Ернандес и Уейн Рууни в нападение, като англичанинът отбеляза втория гол в мача.

Първият бе дело на бразилеца Фабио, който получи шанс да започне като титуляр в доста експерименталния състав, избран от сър Алекс за този мач. Пускайки в игра всичките си здрави защитници, шотландецът изненада тактически мениджъра на Арсенал Арсен Венгер и "червените дяволи" отново успяха да надиграят "артилеристите". Голям принос за победата имаше и вратарят-ветеран Едвин ван дер Сар, който извади няколко чисти голови положения на гостите.

Добра новина за почитателите на Манчестър Юнайтед бе завръщането в игра на еквадорското крило Антонио Валенсия, който счупи крака си през септември миналата година, но се възстанови бързо, имайки предвид ужасната му травма.

Точно на обратния полюс бе настроението в Арсенал, които трябваше да завършат мача с десет човека, след като швейцарският им защитник Йоан Джуру счупи ръката си към края на срещата.

Утре са другите два четвъртфинала от най-стария футболен турнир в света, в които Стоук Сити посреща Уест Хем, а Манчестър Сити приема Рединг - последният оцелял отбор извън Висшата лига.