Григор Димитров загуби от Рафаел Надал

Преди две седмици Григор отпадна от Томи Хаас във Вашингтон.

Григор Димитров не успя да победи Рафаел Надал и от третия си опит. Българинът изигра поредния си страхотен мач, но отстъпи пред знаменития испанец на турнира "Мастърс" в Синсинати.

2:6, 7:5, 2:6 беше крайният резултат в мача, който продължи повече от два часа.

След като се стигна до равенство в сетовете, Григор започна много лошо третата част със серия непредизвикани грешки при подаването, и докато успее да намери играта си, резултатът вече беше 1:3 за испанеца.

След опитите на нашия тенисист да се върне в мача, грешките му зачестиха и третият сет отново завърши 2:6 за Надал, а с това приключи и мачът.

Димитров и Надал играха и през април в Монте Карло, когато хасковлията отново затрудни максимално испанеца, но отново регистрира поражение.

На четвъртфиналите Рафа ще се изправи срещу Роджър Федерер в един от класическите сблъсъци на нашето време. Швейцарецът се справи трудно с Томи Хаас, който в началото на месеца пък елиминира Григор от турнира във Вашингтон.