Интер победи Челси в Милано

Милито изведе Интер напред още в 3-ата минута на дербито

Интер се наложи с 2:1 над Челси в дербито на Шампионската лига през тази седмица. Домакините откриха резултата още в 3-ата минута, когато след комбинация между Ето'о и Шнайдер Диего Милито технично елиминира Джон Тери и се разписа във вратата на Петер Чех.

Челси имаше шанс да изравни скоро след това, но бомбата на Дрогба от пряк свободен срещна напречната греда на Жулио Сезар. В продължението на първото полувреме испанецът Мехуто Гонзалес не отсъди дузпа за нарушение на Валтер Самуел срещу Саломон Калу и се присъедини към тенденцията на слабото съдийство в Шампионската лига тази година.

В 50-ата мин. "сините", които в тази среща играха с бели екипи, все пак отбелязаха гол след пробив на Иванович и далечен шут на Калу. Радостта от изравняването обаче беше кратка, тъй като само пет минути по-късно аржентинският опорен халф на Интер Камбиасо от границата на наказателното поле опъна мрежата на Чех.

Вратарят на Челси получи контузия в коляното в 60-тата мин. и бе заменен от Иларио, но това не се отрази на резултата. До края на срещата единствено Лампард от Челси имаше добро положение за гол, тъй като отборът на Моуриньо успя да затвори играта.

В ефективността на Интер в този мач си пролича непривлекателния почерк на португалеца, заради който навремето по стадионите се пееше "Скучен, скучен Челси".  Очевидно бе и че Моуриньо познава отлично бившия си отбор и така той успя да вземе предимство пред Анчелоти в първата част на сблъсъка. Отбелязаният гол на чужд терен обаче все още оставя доста добри опциите на Челси за реванша в Лондон.

В другия мач вчера ЦСКА (Москва) и Севиля завършиха наравно 1:1. Гостите откриха чрез национала Негредо в 25-ата мин. Пробиви на новото японско попълнение на армейците Хонда и на звездата им Красич вещаеха опасност за гостите, но Палоп беше железен на вратата до 66-ата мин., когато бившият играч на градския съперник Реал Бетис Марк Гонзалес го разстреля от двайсетина метра. Въпреки че не са играли официален мач повече от два месеца ЦСКА показаха, че не са за отписване, но Севиля си остава голям фаворит за краен победител в дербито на бившите носители на Купата на УЕФА.

Същият резултат се получи и на мача Щутгарт - Барселона. Домакините откриха чрез Какау, а крайното 1:1 донесе Ибрахимович. Бразилският национал на Германия Какау потвърди, че се намира в убийствена форма, разписвайки се с глава след центриране на Гебхард в 25-ата минута. Звездата на Барса Лео Меси бе здраво пазен от няколко противникови играчи и успя да се измъкне единствено в 40-ата минута, когато нацели гредата. Все пак Златан изравни за Барса в началото на второто полувреме след красиво двойно подаване по въздуха в наказателното поле с Пике.

Наясно със собствените сили, швабите започнаха предпазливо и приеха в своята половина атаките на Барселона, което се отрази на смазващо превъзходство във владеенето на топката от 67% за гостите. На практика обаче картината не бе такава, защото бързите контри на Щутгарт постоянно създаваха заплаха за Валдес.

Ефективността на домакините в мача бе значително по-голяма, както показва съотношението на ударите по посока на двете врати - 9:4 за тях.

Щутгарт пропусна шанса си да вземе предимство преди реванша и най-вероятно игралият и за двата клуба Александър Хлеб ще се окаже прав в очакванията си, че неговият отбор може да острани еврошампиона само при победа от 2:0 нагоре в първия мач. За съжаление на белорусина това не се състоя, но все пак швабите имат пред себе си примера на Рубин, който с много стегната игра успя да бие Барса на "Камп Ноу" с 2:1 в предварителната група. На фона на здравия мач много слаб беше съдията Бьорн Кайперс, който не даде по една очевидна дузпа и за двата отбора.

В другата среща от вторник Бордо потвърди сериозните си намерения в турнира, като постигна шеста поредна победа на изключителния неприятния за гостуване стадион на Олимпиакос. Единственият гол в мача заби с глава защитникът Сиани след центриране от фаул на Гуркюф в продължението на първата част.

Гърците имаха пълен актив на своя "Караискакис" в груповата фаза и победиха дори Арсенал. Въпреки това лисицата Лоран Блан определено надхитри неопитния си колега Божидар Бандович, който вероятно ще си остане със статута на временен треньор на Олимпиакос. Французите играха много прибрано, за което свидетелства и статистиката от 7:2 удара във вратата в полза на домакините. След като гърците не можаха да променят резултата въпреки натиска си през второто полувреме, се очертава жирондинците да продължат победната си серия и на реванша идния месец.