Малко голове в Лига Европа | sportcafe.bg

04.04.2014, 07:47 (обновена 04.04.2014, 08:05)
тевес на лион - ювентус 0-1 април 2014 лига европа

Ювентус победи, но даде свидна жертва в лицето на Карлос Тевес

Само 6 попадения паднаха в първите четвъртфинални срещи от турнира Лига Европа.

Швейцарският Базел взе комфортен аванс от 3:0 над Валенсия в двубой между палачите на нашия Лудогорец.

Ювентус и Бенфика постигнаха победи с 1:0 като гости съответно на Лион и АЗ Алкмаар и спокойно очакват реваншите.

Порто също взе минимален аванс от 1:0 над Севиля в иберийското дерби и реваншът на "Санчес Писхуан" обещава голяма интрига.

Матиас Делгадо (35, 38) и Валентин Щокер (90) се разписаха за Базела, а за тима не игра лекуващият контузия в момента български национален защитник Иван Иванов.

Валенсия също имаше добри положения, но не успя да се добере до по-добър резултат преди ответната среща на "Местая".

Леонардо Бонучи в 85-та минута бе героят за Ювентус на "Стад Жерлан". "Бианконерите" обаче дадоха свидна жертва, след като Карлос Тевес се контузи в началото на втората част.

Единственото попадение в мача АЗ - Бенфика бе дело на Едуардо Салвио. Аржентинското крило на гостите се разписа в 48-та минута, а Лима и Оскар Кардосо пропуснаха да направят успеха на "орлите" по-изразителен.

С гол на Елаким Мангала в 31-ата минута Порто победи Севиля с 1:0 в първи четвъртфинал от Лига Европа.

Отборът на Луиш Кастро тотално надигра гостите от Андалусия и можеше да си осигури и по-солиден аванс, но на два пъти гредите помогнаха на вратаря Бето след удари на Стивън Дефур и Рикардо Куарешма.

Oще: базел  бенфика  лига европа  лион  порто  севиля  ювентус