Реал стартира по кралски, Роналдо прави хеттрик в Сарагоса

Роналдо, Марсело и останалите си направиха шоуто на "Ла Ромареда" Снимка: Getty Images
Роналдо, Марсело и останалите си направиха шоуто на "Ла Ромареда"

С широка крачка по дългия път към титлата в Испания започнаха футболистите на Реал (Мадрид) след смазващото 6:0 като гости на адашите си от Сарагоса.

Звездата на "белите" Кристиано Роналдо пък се устреми към подобряване на собствения си голов рекорд, който постави през миналия сезон, опъвайки три пъти мрежата на домакините.

Португалецът даде тон на головата фиеста в 24-ата минута, когато бе изведен от Месут Йозил сам срещу вратаря и откри.

След още четири съотборникът му Марселон покачи, като този път асистенция бе на Рамос отдясно.

Далечен изстрел на Алонсо в 64-ата минута доведе нещата до 3:0 за мадридчани. Роналдо вкара два гола в 71-ата и 87-ата минута, а между тях се разписа и влезлият след почивката Кака с красив шут от десетина метра.

По-рано през деня амбициозният Атлетико (Мадрид) разочарова с домакинското си 0:0 срещу Осасуна.

За "дюшекчиите" не играха Радамел Фалкао и Диего Форлан. Първият не бе включен в групата за мача, тъй като трансферът му от Порто все още не е финализиран, докато уругваецът е пред преминаване в Интер.

В късния неделен двубой Севиля надделя над мултимилионния Малага с 2:1 на своя "Рамон Санчес Писхуан" във второто за кръга андалусийско дерби. Негредо отбеляза на два пъти за победителите, а Санти Касорла бе точен от пряк свободен удар за гостите.

В понеделник вечерта е последният мач от кръга, в който Барселона посреща Виляреал.