Байерн изравни рекорд - 27 мача без загуба | sportcafe.bg

Байерн изравни рекорд - 27 мача без загуба

17.08.2013, 19:38 (обновена 17.08.2013, 19:42)
байерн печели ШЛ

Кралете на Европа отново се целят високо...

Европейският клубен шампион Байерн Мюнхен вече 27 поредни срещи не познава загубата в Бундеслигата.

Баварците си тръгнаха с 1:0 като гост на Айнтрахт в среща от втория кръг на първенството и изравниха клубния рекорд по поредни мачове без поражение.

Марио Манджукич отбеляза гола на победата още преди да е изминал и четвърт час. Томас Мюлер центрира и хърватинът откри резултата след ефектно засичане от въздуха с десния крак - 0:1.

До края на полувремето баварците можеха да увеличат преднината си, но направиха доста пропуски.

След почивката Байерн игра по-пестеливо и просто удържа победата.

Гуардиола отново подреди отбора 4-1-4-1, като Бастиан Швайнщайгер застана на позицията на опорния халф. Ариен Робен, Тиаго Алкантара и Марио Гьотце седнаха на пейката.

Джердан Шакири, Тони Кроос и Томас Мюлер получиха шанс в полузащитата. По крилата действаха Мюлер и Франк Рибери.