Чичарито донесе победа на Манчестър Юнайтед

Победният гол на Хавиер Ернандес в дербито на кръга срещу Евертън бе негов дванайсети във Висшата лига и деветнайсети за сезона като цяло Снимка: Getty Images

Хавиер Ернандес-Чичарито отбеляза гола за победата на "червените дяволи" в дербито на кръга в Англия срещу Евертън.

Мексиканският нападател се разписа шест минути преди края на мача с глава след центриране на Антонио Валенсия от десния фланг. Попадението на Ернандес бе негово дванайсето във Висшата лига и деветнайсето през сезона въобще.

С днешния си успех Манчестър Юнайтед увеличи аванса си в класирането пред преследвачите Арсенал и Челси на 9 точки преди предстоящите им мачове с Болтън и Уест Хем.

Българинът Димитър Бербатов отново не влезе в групата на мача поради контузия.

Гостите от Евертън бяха на крачка от ценна точка и могат да съжаляват, че великолепната игра на защитата и на вратаря им Тим Хауърд в крайна сметка не донесе нужния резултат.

"Карамелите" имаха основание да претендират и за дузпа в тяхна полза в 55-ата минута, когато нигерийският нападател Виктор Аничебе бе избутан в наказателното поле от Рио Фърдинанд.

След днешния мач Евертън остава седми в класирането на две точки след Ливърпул и с мач повече, като при победа на "червените" срещу Болтън в срещата, която е от 17:00 ч., шансовете на отбора за класиране в Лига Европа догодина ще намалеят допълнително.