Храбрият Локомотив Пд си тръгна с реми от "Герена"

Божинов се раздаде, но усилията му не стигнаха за трите точки Снимка: Sportal
Божинов се раздаде, но усилията му не стигнаха за трите точки

Локомотив Пд си тръгна с равенство 1:1 като гост на Левски на "Герена" в двубой от първия кръг на шампионата в "А" група.

Наставникът на "сините" Пепе Мурсия заяви, че отборът му е превъзхождал съперника, но не е имал достатъчно късмет.

Благой Наков даде аванс за Локомотив в 76-та минута, а Валери Домовчийски изравни резултата в 81-та минута.

"Сините" владееха инициативата през целия мач, но не убедиха с представянето си, че са готови да забравят кошмарния минал сезон.

Локомотив поведе доста изненадващо в резултата в 76-та минута, когато Благой Наков стреля от около 25 метра и изпрати топката в левия ъгъл на Кристиян Наумовски, който не реагира по най-добрия начин и кълбото влетя в мрежата му.

Левски стигна до изравнителното попадение в срещата само 5 минути по-късно. Веселин Минев направи добър пробив, а след това се опита да намери свой съотборник, Ангел Грънчов пробва да избие топката, но тя рикошира в Александър Якимов и след това попадна във Валери Домовчийски, който отблизо вкара във вратата на Йордан Господинов за 1:1.

Левски можеше да стигне до победата в срещата в 89-та минута, когато Георги Сърмов стреля от границата на наказателното поле на Локомотив, но изпрати топката над напречната греда в аут.