ЦСКА би в Ловеч по навик - 1:0 | sportcafe.bg

ЦСКА би в Ловеч по навик - 1:0

20.07.2014, 21:14 (обновена 20.07.2014, 21:37)
Антон Карачанаков, ЦСКА

Антон Карачанаков започна като титуляр за ЦСКА при успеха в Ловеч.

ЦСКА удари Литекс в Ловеч с 1:0 почти по навик, като тимът в оранжево се превръща в абонат на армейците. Маркиньос заби единствения гол с щастлив рикошет в крака на Васил Божиков в 68-ата минута.

Домакините натискаха и имаха няколко удобни положения, но като цяло гостите не се огънаха. Съставът на ЦСКА, пълен с нови попълнения, явно има достатъчно единици, които да дадат облик на отбора. В този мач и късметът помогна, но се видя, че потенциал в този тим има.

Вратарят Якуб Дивиш изглежда много солиден, а в защита се появиха цели трима нови централни защитници - титуляри бяха Супосепа и Причиненко, а влезе и хърватинът Ошулич... Само холандецът Супосепа обаче е картотекиран за реванша в четвъртък със Зимбру (1:1 в първия мач), а другите варианти - Пламен Крачунов и Александър Тунчев, са контузени.

Литекс се представи нелошо и може да съжалява за пропуските, особено на двамата колумбийци - Джордан и Асприля.

ЦСКА не пуска гол от този съперник вече 493 минути, след като миналия сезон в 4 мача три пъти победи ловчанлии (1:0, 1:0 и 2:0) и веднъж завърши 0:0.

"Отново късметът не бе с нас - коментира Красимир Балъков, треньорът на Литекс. - Както и в четвъртък срещу унгарците от Дьошдьор, имахме достатъчно положения, но в атака не реализираме."

"Трудно е да се сработим, затруднява ни, че и не всеки е здрав на старта на сезона - каза Стойчо Младенов. - Но всички играчи се раздават на сто процента, а и с тази публика... за нея си заслужава да умреш на терена."

Над 2000 цесекари подкрепиха отбора си в Ловеч.

Oще: а група  красимир балъков  литекс  маркиньос  стойчо младенов  цска