Барса каза "адиос" на титлата - 2:2 с Хетафе

Меси вкара на Хетафе, но в края дойде разочарованието за него и Барселона. Отборът няма да стане шампион, а вече изпусна и купата, и трофея в Шампионската лига. Снимка: Getty Images

Барселона е извън играта за титлата на Испания, след като не успя да бие Хетафе у дома. Гостите стигнаха до 2:2 в 92-рата минута с гол на Анхел Лафита с глава.

Преди това Лео Меси извезе Барса напред през първото полувреме, но малко преди края му Лафита направи 1:1.

Алексис Санчес изведе Барса напред, но в добавеното време дойде светкавицата на същия играч от Хетафе.

Барса е с 85 точки и има два мача до края на сезона. Лидерът Атлетико е с 88, но му остават три двубоя. Последният кръг противопоставя Барса и Атлетико в Каталуня, но дотогава мадридският тим гостува на Леванте и приема Малага.

За да има интрига преди визитата на Барса, Атлетико трябва да загуби поне веднъж от тези два мача.

Реал е трети с 82 точки, но с мач по-малко от Атлетико и 2 по-малко от Барселона.