Мартин спря Митко с гол и асистенция

Мартин Петров куфее, след като се разписа във вратата на Манчестър Юнайтед Снимка: Ройтерс
Мартин Петров куфее, след като се разписа във вратата на Манчестър Юнайтед

Националът Мартин Петров бе главният "виновник" неговият Болтън да спре устрема на Димитър Бербатов и Манчестър Юнайтед по пътя им към лидерското място във Висшата английска лига.

Бързоногото крило се отчете с гол и асистенция при равенството 2:2 на "Рийбок Стейдиъм" в българското дерби на VI кръг в Премиършип. Веднага след последния съдийски сигнал Марто бе избран от специалистите на Острова за "играч на мача".

Въпреки едната точка Болтън е отборът, който трябва повече да съжалява за изпуснатата победа.

След само пет минути игра домакините стигнаха до откриване на резултата. Мартин центрира от ъглов удар, отдясно на Ван дер Сар към далечната греда. Там защитникът Зат Найт се пребори с Джони Еванс и с крак прати топката в левия ъгъл.

Болтън продължи да играе по-успешно, но в 23-ата минута допусна досадна грешка през центъра на своята защита. Нани овладя топката, след което слаломира между бранителите на домакините и с премерен диагонален шут успя да матира Яскелайнен.

"Червените дяволи" започнаха малко по-активно втората част, но без да застрашават сериозно противниковата врата. Постепенно инициативата бе поета от домакините и те не я изпуснаха до последния съдийски сигнал.

Петров постоянно тормозеше зле организираната на Юнайтед защита с прецизните си центрирания от ъглови удари и игра. Накрая врачанинът ознаменува силната си игра и с попадение. В 67-ата минута при една атака, започната именно от него, Лий намери Елмандер, който с гръб към врата на Юнайтед успя да види Марто вляво и му подаде по земя.

Крилото нагласи топката на неудобния му десен крак, стреля с него и след последвал рикошет в тялото на Флетчър тя влезе в десния на Ван дер Сар ъгъл - 2:1.

Само пет минути по-късно Елмандер можеше съвсем да съкруши Бербатов и компания, след като излезе очи в очи с холандския страж, но би нескопосано над гредата.

Този пропуск се оказа фатален за Болтън и бе наказан в ответната атака. Нани центрира от свободен удар към влезлия след почивката Оуен и позабравеният нападател отправи параболичен удар с глава, който срещна десния стълб и влетя в мрежата.

Манчестър Юнайтед продължи да бъде пасивен и не съумя да наложи превес, който да му донесе евентуално победно попадение. Единствено Нани имаше не лоша възможност, но би покрай вратата. През това време Болтън всячески опитваше да вземе трите точки, но нямаше шанс.

В продължението на двубоя Петров напусна терена под бурните аплодисменти на местната публика, отстъпвайки мястото си на Тейлър.

Така Манчестър Юнайтед пропусна възможността да се залепи плътно зад шампиона Челси и остана втори с 12 точки - с три по-малко зад "сините" от Лондон. Болтън в момента е 11-и с актив от 7 точки.