Джокера даде само пет гейма на Голубьов

Джокович стартира убедително

Вторият в световната ранглиста Новак Джокович стартира с убедителна победа участието си на третия турнир от Големия шлем "Уимбълдън".

Сърбинът се наложи в първия кръг над Андрей Голубьов (Казахстан) с 6:0, 6:1, 6:4 за 88 минути игра. Джокович, шампион на "Уимбълдън" за 2011 година, демонстрира отлична форма, като даде гейм на безпомощния си съперник едва при 6:0, 5:0.

Състезателят от Казахстан спечели гейм след 44 минути игра и получи аплодисменти от публиката на Централния корт. Във втория кръг Новак Джокович ще срещне чеха Радек Щепанек.

"Страхотен старт на турнира, особено първите два сета. Не може да искам повече от себе си на този етап", каза Джокович.

Миналогодишният шампион Анди Мъри спечели без особени трудности първия си мач на тазгодишния "Уимбълдън". Поставеният под №3 британец надигра белгиеца Давид Гофен с 6:1, 6:4, 7:5.