Левски направи 2:2 с Шльонск

Йовов беше единият от голмайсторите за Левски Снимка: Sport1.bg
Йовов беше единият от голмайсторите за Левски

С голове на Владимир Гаджев и Христо Йовов Левски завърши наравно 2:2 с полския Шльонск Врацлав в контролна среща на стадион "Тасос Марку" в Паралимни.

Владимир Гаджев се разписа в 7-ата минута от дузпа. Наказателният удар бе отсъден за нарушение срещу Базил де Карвальо. Силвестер Патеюк изравни в 46-ата минута. Резервата Кристиан Диас от дузпа в 51-ата минута даде преднина на поляците. Христо Йовов възстанови равенството в 75-ата минута след страхотно изпълнение на пряк свободен удар.

В 79-ата минута поляците можеха да излязат отново напред в резултата, но Диас пропусна дузпа, пращайки топката високо над вратата.

"Сините" започнаха ударно и още в първите секунди на двубоя Гаджев отправи удар към вратата на съперника, но вратарят на поляците се справи. В 4-ата минута футболистите на Шльонск отговориха със страхотно изпълнение на фаул от страна на Себастиян Мила, но напречната греда помогна на Михаил Иванов. Три минути по-късно Дъстли Мюлдер изведе Карвальо, който бе повален в наказателното поле. Реферът отсъди дузпа, а Гаджев хладнокръвно я реализира за 1:0. Това е трето поредно попадение за халфа в трети мач на тима.

На почивката треньорът на Шльонск направи пет смени, които дадоха съвсем друг облик на тима. Още в 46-ата минута те успяха да изравнят. Футболист в бяло стреля нескопосано, но се получи подаване към Патеюк, който с плътен удар в левия ъгъл на Иванов отбеляза за 1:1. Пет минути по-късно Пламен Димов извърши нарушение в наказателното поле и Диас от дузпа направи пълен обрат в резултата.

В 55-ата минута Илиев направи девет смени, като на терена останаха единствено Михаил Иванов и Роман Прохазка. Три минути по-късно обаче Иванов отстъпи мястото си на Пламен Илиев.

Футболистите на Левски продължиха да търсят ново попадение и го постигнаха в 75-ата минута. Йовов изпълни перфектно пряк свободен удар и не остави шансове на полския вратар. Шльонск обаче имаше отлична възможност да поведе отново четири минути по-късно. Поляците изпълниха фаул, след който топката попадна във вратата на Илиев. Страничният рефер отсъди засада, но главният посочи странно нареди да бъде изпълнена дузпа. Отново Диас се нагърби с изпълнението, но този път стреля високо над напречната греда.

ЛЕВСКИ - ШЛЬОНСК 2:2
1:0 Гаджев (7-д)
1:1 Патеюк (46)
1:2 Диас (51-д)
2:2 Йовов (75)

Левски: Михаил Иванов (58-Пламен Илиев), Дъстли Мюлдер (55-Кристовао Рамос), Димитър Везалов (55-Милиев), Пламен Димов (55-Даниел Димов), Орлин Старокин (55-Ромен Ели), Станислав Ангелов (55-Христо Йовов), Стефан Велев (55-Рене Михелич), Роман Прохазка, Илиян Йорданов (55-Милен Василев), Владимир Гаджев (55-Антонио Вутов), Базил де Карвальо (55-Жоао Силва)

Резерви: Пламен Илиев, Александър Любенов, Ромен Ели, Йордан Милиев, Даниел Димов, Борислав Цонев, Радослав Цонев, Антонио Вутов, Христо Йовов, Кристовао Рамос, Милен Василев, Рене Михелич