Татко Карло спи сладко

Кристиано изригна с два гола във вратата на Ювентус.

Карло Анчелоти отново не прости на Ювентус. Преди 10 години бе начело на Милан, който спечели Шампионската лига след дузпи на "Олд Трафорд" над торинци, а в сряда вечерта воденият от него Реал Мадрид постави под въпрос класирането на Юве за следващата фаза на турнира - 2:1 в испанската столица.

Два гола на Кристиано Роналдо направиха разликата, а въпреки че италианците изравниха в средата на първото полувреме с попадение на Йоренте, не успяха да си тръгнат с нещо повече от почетна загуба от "Сантяго Бернабеу".

За това до голяма степен допринесе и червеният картон на Киелини, който остави "старата госпожа" с човек по-малко почти през цялото второ полувреме. Трябва да се отчете, че Джорджо Киелини бе виновникът и за дузпата, след която Реал поведе с 2:1 в 28-та минута и удържа победата.

В другия мач от групата Галатасарай надигра с лекота Копенхаген с 3:1 у дома и държи съдбата си в собстените си ръце.

В следващия си мач турците връщат гостуването на датчаните, а след това имат визита на Реал. В последния групов кръг приемат Юве.

Мачът на "Сантяго Бернабеу" бе най-очакваният от всички, но голямата звезда на вечерта бе асът на Пари Сен Жермен Златан Ибрахимович, който наниза четири гола във вратата на Андерлехт за унизителното 0:5 на собствения им "Констант Ванден Сток".

Тимът на Лоран Блан вече има 3 победи от 3 мача и е лидер в класирането в Група "С" с пълен актив от 9 точки.

Олимпиакос и Бенфика, които направиха 1:1 в Лисабон, са с по 4 точки, а Андерлехт остава с нулев актив.

В група "А" Манчестър Юнайтед поведе с 1:0 срещу гостуващия Реал Сосиедад още във 2-та минута след автогол на Иниго Мартинес и в оставащото време не успя да отбележи друг гол, но за сметка на това и не допусна.

Леверкузен направи страхотен мач и разпиля Шахтьор с 4:0 у дома. Кислинг на два пъти, Ролфес и Сам бяха точни за "аспирините".

Юнайтед е със 7 точки, Леверкузен има 6, Шахтьор е с 4, а Сосиедад - без точка.

Георги Миланов игра цял мач при домакинската загуба на ЦСКА Москва от Манчестър Сити.

Двубоят се игра на "Арена Химки", чийто тревна настилка беше в тежко състояние, а англичаните си тръгнаха с успех с 2:1 след две попадения на Серхио Агуреро, който обърна мача, след като Тошич бе дал аванс на "армейците".

Всичко това се случи през първата част.

Иначе носителят на трофея Байерн (Мюнхен) разгроми Виктория (Пилзен) с 5:0 у дома.

По този начин германците събраха пълен актив от 9 точки и очаквано мислят за европейски футбол и след Нова година. На два пъти точен беше Франк Рибери, а по един гол добавиха Алаба, Швайнщайгер и Гьотце.