Двоен триумф за прекрасните ни момичета: Калейн и Тасева с първи места в Световна купа | sportcafe.bg

29.04.2018, 21:23 (обновена 29.04.2018, 21:36)
Боряна Калейн

Нов успех за Боряна Калейн

Боряна Калейн спечели Световната купа на обръч, а Катрин Тасева е първа на лента след приключването на всичките четири турнира от веригата по художествена гимнастика за тази година.

Световната купа този сезон включваше стартовете в София, Пезаро (Италия), Ташкент (Узбекистан) и Баку (Азербайджан).

Калейн събра сбор от 115 точки след участието си в три състезания (без Пезаро), а Катрин Тасева е втора със 105 точки. Трета със 100 точки е рускинята Александра Солдатова. Невяна Владинова е 17-а с 26 точки от общо 46 грации.

На лента Тасева е първа със 135 точки, следвана от Линой Ашрам (Израел) със 125 точки и Влада Николченко (Украйна) с 88 точки.

Владинова в 11-а с 49 точки, а Калейн - на 15-о място с 34 точки. На бухалки първа е Николченко със 158 точки, пред Ашрам със 125 точки и Катрин Тасева със 106 точки. Калейн е на шеста позиция със 70 точки, а Владинова - девета с 45 точки.

На топка призовата тройка за Световната купа е Екатерина Селезньова (Русия) със 135 точки, Линой Ашрам със 125 точки и Катрин Тасева със 110 точки. Невяна Владинова е девета с 48 точки, а Боряна Калейн - 13-а с 31 точки.

В класирането в многобоя от четирите състезания Катрин Тасева е втора със 115 точки, а победителка е Линой Ашрам със 125 точки. Трета е Александра Солдатова (Русия) със 100 точки. Боряна Калейн заема седмата позиция с 57 точки, а Невяна Владинова е 11-а с 45 точки.

Класиране за Световната купа има и при ансамблите, но България няма призова места, тъй като участва само в София и Баку. В многобоя при ансамблите на първо място е Беларус със 145 точки, а България дели петата позиция с Япония с по 95 точки.

На пет обръча България разделя петото място с Русия (двата тима имат по 100 точки), а на първа позиция е Италия със 135 точки. На три топки и две въжета лидерската й позиция е за Украйна със 145 точки, а България е на шесто място с 90 точки.

Oще: 2018  боряна калейн  катрин тасева  лента  невяна владинова  обръч  световна купа  художествена гимнастика