Ивет Лалова е на финал на 200 метра! | sportcafe.bg

Ивет Лалова е на финал на 200 метра!

10.08.2018, 21:21 (обновена 10.08.2018, 21:31)
Ивет е на финал с личен рекорд в Пекин 27.08.2015 г.

Ивет влиза в битката за медалите на 200 метра

Най-бързата българка Ивет Лалова-Колио се класира за финал на 200 метра на Европейското първенство по лека атлетика в Берлин.

Тя финишира втора в първата полуфинална серия с време 22.65 секунди и директно си спечели място във финалното бягане. Резултатът е много близък до най-доброто й постижение за сезона - 22.63.

Българската спринтьорка влиза в битката за отличията с трето най-добро време след британката Дина Ашър-Смит с 22.33 секунди и холандката Джамиле Самюел с 22.58 секунди.

Другата българка в тази дисциплина Инна Евтимова завърши последна в третия полуфинал с 23.63 секунди.

Финалът е утре от 21:45 часа.

Oще: 200 метра  берлин  бърза  бягане  време  дисциплина  европейско първенство  ивет лалова  ивет лалова-колио  инна евтимова  лека атлетика  полуфинал  постижение  секунди  серия  спринт  спринтьорка