Сестри Стоеви загубиха първия си мач в Рио | sportcafe.bg

Сестри Стоеви загубиха първия си мач в Рио

11.08.2016, 23:04 (обновена 11.08.2016, 23:06)
спортист на годината

Златните медалистки от Баку 2015 стартираха със загуба в Рио

Българките Габриела и Стефани Стоеви загубиха първия си мач от група "D" на олимпийския турнир по бадминтон за двойки жени, след като отстъпиха на корейките Йе На Чан и Со Хи Ли с 0:2 (22:24, 15:21).

В другия мач от групата китайките Юантин Тан и Ян Ю победиха с 2:0 (21:10, 21:11) германките Йохана Голишевски и Карла Нелте

Българките започнаха колебливо мача и губеха с 8:15, но Габриела направи много силна серия на сервис с шест пордени точки и сестри Стоеви намалиха на 14:15. Неизбежното изравняване се случи при 17:17, а мрежа на корейките след непредизвикана грешка даде за първи път аванс на българките. Те получиха два шанса да спечелят гейма, но не се възползваха и отстъпиха с 22:24 след 27 минути игра.

Втората част беше безпроблемна за корейките, които напреднаха рано в резултата и в развитие на гейма поведоха със седем точки. Те се възползваха от първата си възможност да затворят мача и спечелиха в рамките на 47 минути.

Oще: бадминтон  бразилия  габриела стоева  йена чан  олимпиада  олимпийски игри  рио 2016  рио де жанейро  сестри стоеви  со хи ли  стефани стоева