Ливърпул прегази Евертън - 4:0 | sportcafe.bg

Ливърпул прегази Евертън - 4:0

Дидро
29.01.2014, 01:00 (обновена 29.01.2014, 01:10)
Джерард срещу Евертън

Стивън Джерард заби осмия си гол в дербито на град Ливърпул и поведе "червените" съм успеха с 4:0.

Ливърпул затвърди традицията от последното десетилетие да не дава шанс на градския съперник Евертън - 4:0 на "Анфийлд".

Домакините напълно надиграха "сините" градски опоненти в дъжда, като още след първото полувреме интригата свърши - 3:0 с два гола на Даниел Стъридж и един на Стивън Джерард.

Евертън не е побеждавал на този терен от 15 години, а общо в последните 14 дербита има 1 победа.

Стъридж изпусна и дузпа след почивката, когато Луис Суарес оформи крайния резултат.

Така Ливърпул е с 4 точки пред Евертън в битката за четвърто място.

Oще: висша лига  даниел стъридж  евертън  ливърпул