Серина и Халеп започнаха с победи в червената група

Серина нямаше никакви проблеми срещу Ана Иванович Снимка: ittp.com
Серина нямаше никакви проблеми срещу Ана Иванович

Серина Уилямс и Ана Иванович откриха тазгодишното издание на Шампионата на WTA в Сингапур, изправяйки се една срещу друга в двубой от червената група, а след 80 минути игра американката се поздрави с крайната победа, надигравайки съперничката си с 6-4 6-4.

В своята кариера световната №1 е триумфирала на четири път с титлата, включително и през последните две години, а с днешния си успех увеличи серията си на 16 поредни победи в заключителния турнир на Женската тенис асоциация. За Серина това бе и осми спечелен от общо девет изиграни мача със сръбкинята, чиято единствена победа над американката дойде на Australian Open през този сезон.

Днешният двубой започна с труден сервис гейм за защитаващата титлата си Уилямс, която не само отрази двете възможности за пробив, пред които бе изправена, но малко по-късно от своя страна спечели подаването на съперничката си и поведе с 4-1. Последва лек спад в играта ѝ, позволил на Иванович да изравни резултата, но при 5-4 американката отново настъпи педала на газта и след невероятен уинър от ретур вече имаше три поредни сетбола. Бившата №1 отрази първата опасност, но при втората се поддаде на напрежението и след двойна грешка бе сложен край на този сет.

На старта на втората част Уилямс и Иванович си размениха по един пробив, след което и двете успяха да стабилизират играта си на собствн сервис, а в следващите седем гейма рядко се стигаше до точка, спечелена от посрещащата тенисистка. В крайна сметка Ана отново се озова в ситуация, в която сервираше за оставане в мача при 4-5, а сценарият от първата част отново се повтори и след няколко неточности от ракетата на сръбкинята Серина отново спечели подаването на съперничката си, а с това и срещата.

Симона Халеп бе още по-убедителна в другия мач от червената група срещу Южени Бушар. Срещата между двете дебютантки на Шампионата на WTA бе спечелен от румънката с 6-2 6-3 за час и 8 минути игра. Халеп и Бушар се срещнаха за трети път през сезона, след като си размениха по един успех през годината - румънката се наложи в Индиън Уелс, а канадката спечели на Уимбълдън.

Двубоят започна с пробив още в първия гейм на сметката на Халеп, която не само затвърди, но взе и второто подаване на Бушар, повеждайки с 4-0. След това тя достигна до нов брейкбол и шанс да затвори първата част на нула, но Южени все пак успя да вземе два гейма за крайното 6-2. Доминацията на румънката продължи и във  втората част. Тя проби в третия гейм, а при 3-1 стигна до нови две точки за пробив, но съперничката ѝ устоя. Все пак Халеп взе второ подаване на Бушар в деветия гейм и стигна до 6-3 и крайната победа.