Шампионите Шарапова и Надал отпаднаха в Индиън Уелс | sportcafe.bg

11.03.2014, 09:32 (обновена 11.03.2014, 09:49)
Мария Шарапова отпадна от Australian Open 2010

Снимка: © Бнгес

Шарапова е извън играта в Индиън Уелс.

Колко често се случва защитаващите титлите си шампиони на голям тенис турнир да отпаднат в една вечер, и то в 3-ия кръг? Случи се на мегатурнира в Индиън Уелс, където шампионите от миналата година и при жените, и при мъжете, са аут от играта.

Мария Шарапова загуби след невероятна битка, продължила 2 часа и 40 минути от италианската квалификантка Камила Джорджи, която е номер 79 в света - 3:6, 7:6, 5:7. Рускинята ще падне поне до номер 7 в ранглистата след турнира.

Още по-сензационно е отпадането на Рафаел Надал от Александър Долгополов с 3:6, 7:6, 6:7 в мач, в който испанецът бе далеч от най-доброто си представяне.

"Играх лошо, това е всичко", обясни лаконично мрачният Надал след отпадането.

Роджър Федерер се промъкна в четвърти кръг след два тайбрека срещу руснака Дмитрий Турсунов - 7:6, 7:6.

Станислас Вавринка и Анди Мъри също продължават, както и поставенато под номер едно при жените Ли На.

Във вторник около полунощ е мачът на Григор Димитров с естонеца Ернест Гулбис от третия кръг на турнира.

Oще: индиън уелс  мария шарапова  рафаел надал  тенис