Джокович марширува в Париж, но не и Федерер

Ноле сгази Цонга за час и половина и е на четвъртфинал. Снимка: gettyimages
Ноле сгази Цонга за час и половина и е на четвъртфинал.

Новак Джокович прегази Жо-Вилфред Цонга на "Ролан Гарос" и стигна 20-ия си пореден четвъртфинал на турнир от Големия шлем. Сърбинът разби представителя на домакините с 6:1, 6:4, 6:1 за 89 минути.

На четвъртфинала срещу Ноле се изправя Милош Раонич, който пък за първи път стига този етап на турнир от Шлема.

При жените Мария Шарапова обърна Саманта Стоусър с 3:6, 6:4, 6:0 и също е на четвъртфинал. На това стъпало в турнира се качи и Южени Бюшар (Канада), достигайки първия си четвъртфинал от Големия шлем.

А вестник "Екип" написа тъжно: "Никой вече не се страхува от Федерер", след като швейцарският идол бе елиминиран на осминафинал в Париж от Ернест Гулбис в пет сета. Това е първа загуба на "Ролан Гарос" за Роджър в пет части, а и едно от редките му отпадания преди последните 8 в турнира.

Мачът бе класика на турнира, продължи 3 часа и 42 минути и мина през какви ли не обрати. "Това е най-голямата победа в кариерата ми", изпадна в еуфория Гулбис.

Федерер се стяга да стигне поне четвъртфинал на "Уимбълдън", с което да стане номер едно и в тази класация. Сега Роджър дели първото място за най-много достигнати места в последната осмица от турнири в Големия шлем с Джими Конърс - по 41.