Не мач, а произведение на изкуството! | sportcafe.bg

Не мач, а произведение на изкуството!

23.11.2013, 17:04 (обновена 23.11.2013, 17:11)
ливърпул, евертън, кевин миралас, луис суарес 3-3 на гудисън, ноември 2013

След секунда Суарес ще бъде повален на земята от грубото влизане на Миралас.

Евертън и Ливърпул не се победиха в лудото мърсисайдско дерби от 12-ия кръг на Висшата лига на Англия - 3:3. Мачът-бижу премина през обрати. Ливърпул на два пъти повеждаше, но минута преди края на редовното време бе на страната на губещите.

Влезлият като резерва Даниел Стъридж все пак подели точките, а ремито изглеждаше най-справедливият резултат в мач номер 1 през този сезон в Премиършип.

Зарядът на срещата бе огромен, а освен на терена, където на няколко пъти припламнаха искри, бе интересно и на резервните скамейки, където младите мениджъри Роберто Мартинес и Брендън Роджърс за първи път премериха сили в дербито на града.

Роджърс изненада колегата си с оставянето на Стъридж на пейката, докато треньорът на домакините пусна Рос Баркли вместо Леън Осман.

Мачът даде заявка, че ще е зрелищен още в петата минута, когато Филипе Коутиньо бе оставен сам от бранителите на Евертън, овладя добре с коляно и прати топката хладнокръвно в мрежата на Тим Хауърд.

Само три минути след това Кевин Миралас изравни резултата. Бейнс изпълни пряк свободен удар пред вратата на Миньоле, Шкъртел не успя да играе успешно с глава, топката стигна до Миралас, който изпревари Джерард и акробатично изравни.

Радостта на "карамелите" не продължи дълго и в 19-та минута Луис Суарес отново даде преднина на "червените" след перфектно изпълнение на пряк свободен удар.

Десетина минути преди края на полувремето се случи и най-дискусионната ситуация в дербито.

Голмайсторът Миралас влезе много грубо на Луис Суарес и остави кървав отпечатък с бутоните си на бедрото на уругваеца, но реферът Фил Дауд му показа само жълт картон.

Точно след час игра Ливърпул пропусна невероятно възможност да поведе с два гола, след като Джо Алън не успя да уцели вратата след грешка на домакините.

Пропускът бе наказан с изравнително попадение на Ромелу Лукаку в 72-та минута, а 10 по-късно отново белгиецът се разписа за пълния обрат.

Минута преди края на редовното време Даниел Стъридж изравни резултата, след като засече с глава центриране на Джерард от пряк свободен удар и сложи точка на неповторимия мач.

Oще: брендън роджърс  висша лига  евертън  ливърпул  луис суарес  ромелу лукаку

Регистриран на: 01.04.2012, 02:12