Мъката на Левски край няма... 0:1 от Локо

Левскарите подкрепиха отбора и на стадион "Локомотив", но... напразно. Стартът на пролетта, която ще отбележи 100-годишнината на клуба, е конфузен с реми и загуба.

Левски упорито крачи към тъжен юбилей, като в първите два мача от пролетта на стогодишнината са разочароващи, на прага на катастрофата. В 25-ия кръг от "А" група "сините" паднаха от Локомотив (Сф) с 0:1.

Да, мачът си е софийско дерби, но съперникът реално има съвсем други цели от Левски и още не се е спасил на теория от изпадане.

Бразилецът Евертон Том вкара единствения гол в 76-ата минута с добавка с гърди, след като Маркиньос уцели гредата от пряк свободен удар.

Преди седмица Левски направи 2:2 със Славия на своя стадион, сега дори гол не успя да вкара, а играта беше направо мъка за гледане.

Голямо ритане на топката падна по посока на двамата централни нападатели - Димитър Макриев и Валери Божинов, от които реално на терена бе само първият. Бившият футболист на Ювентус и Манчестър Сити Божинов е далеч от каквато и да е нормална спортна форма.

Локо игра здраво и дебнеше, като изпусна и златен шанс в края на първото полувреме чрез Маркиньос. И записа славен резултат, като може да се гордее, че през сезона така и не допусна гол от Левски - наесен "червено-черните" направиха 0:0 на "Герена".

В ложите на стадион "Локомотив" Тодор Батков невярващо се държеше за главата.

И той, и спортният директор Христо Йовов имат да отговарят на доста въпроси след никак не евтината като заплати селекция с Божинов, Рафаел Бастош, Рикардо Нунес и Аймен Белаид. Бразилецът Бастош дебютира като резерва в мача.