Първа победа за Манчини след завръщането му в Интер

Манчини най-после победи, но не изглеждаше много ентусиазиран. Снимка: Sport.it
Манчини най-после победи, но не изглеждаше много ентусиазиран.

Роберто Манчини записа първа победа като треньор на Интер, след като победи останалия с 10 човека отбор на Киево в последна среща от 15-ия кръг на Серия А.

Матео Ковачич в 19-ата минута и Андреа Ранокия в 55-ата оформиха крайното 2:0 в полза на Интер, а за гостите предимство даде и червения картон на Рубен Бота от Киево. Въпросният Бота пък е даден на Киево под наем именно от Интер.

Вратарят Самир Ханданович също допринесе за успеха с няколко много важни намеси. С тази победа синьо-черните имат 20 точки и заемат 11-о място, а домакините остават 17-и- точно над чертата на изпадащите, с 13 точки.

"Много важна победа за нас срещу отбора на Киево, който се представи добре. Не допуснахме гол, което е важно за нас. Доволен съм, защото вървим в правилната посока, каза Манчини след мача, но видно не беше обзет от ентусиазъм.

След смяната на Валтер Мацари с Манчини през миналия месец Интер регистрира две поражения и равенство и логично домакините от Киево стартираха смело мача. Алберто Палоски имаше първата възможност да вкара, но Ханданович спаси удара му с глава.

Гостите от Милано излязоха напред в 19-ата минута благодарение на пробив и пас на Юто Нагатомо, който подаде към Мауро Икарди. Защитата на Киево не успя да изчисти топката, а Икарди я бутна към Ковачич, който наказа вратаря Бицари.

Киево отново беше близо до гола, но Ханданович спаси зрелищна задна ножица на Рикардо Меджорини до почивката. Веднага след това пак словенският страж предотврати гол, сблъсквайки се с Бощиян Цезар от Киево при центриране на Дженаро Садро.

Нов удар на Палоски беше отразен от Ханданович, но в 55-ата минута Ранокия прати в мрежата топката след центриране на Данило Д'Амброзио. За веронци стана още по-трудно с червения картон на Бота, който изрита Здравко Кузманович.